Gdzie jest muzyka? AUKSO zaprasza najmłodszych na zajęcia

Zajęcia – opracowane na podstawie książki „M.U.ZY.K.A.” Michała Libery i Michała Mendyka (wyd. Dwie Siostry) – prowadzi w Mediatece Joanna Bronisławska aka Asi Mina.
image

Gdzie jest muzyka? No tak, już wiecie, że wszędzie! John Cage ciągle to powtarzał – i słusznie. Jest w otoczeniu: w mieście, w terenie, w zepsutym komputerze… a nawet w brzuchu. Wszystko zależy od tego czy potrafimy ją usłyszeć. Postaramy się. Jak brzmi wnętrze rury? Spróbujemy się przekonać. A co to takiego nagrania terenowe i spacer dźwiękowy? Sprawdzimy. Wykorzystamy nasze ciało jako doskonały instrument lub fabrykę dźwięków, która oprócz głosu wydaje całą masę różnorodnych odgłosów. Wsłuchamy się w oddech, w bicie serca i we własne myśli. Staniemy się poetami dźwiękowymi, jak Chopin, ale bynajmniej nie Fryderyk! I poszukamy muzyki tam, gdzie najmniej byśmy mogli się jej spodziewać. Wsłuchamy się w świat!

 

To trzecia odsłona cyklu AUKSO4Kids. Zajęcia odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Kolejne, 24 lutego, zatytułowane będą „Gdzie jest muzyka?”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz