Koncert noworoczny Miasta Tychy

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Słynne duety operetkowe zaprezentują soliści: Anna Ogińska i Jakub Sazanów-Lubelski.
image fot. materiały organizatora

Anna Ogińska – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Edukację muzyczną rozpoczęła w 2007 roku, podejmując studia wokalne w klasie śpiewu prof. Ewy Biegas. Obecnie jest doktorantką na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jest laureatką wielu konkursów, m.in. W Kręgu Muzyki Słowiańskiej (Katowice 2010), Iuventus Canti (Vrable 2010 i 2011) oraz IX Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach 2012, na którym otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Filharmonii Świętokrzyskiej. Na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 roku otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego, najlepsze wykonanie utworu W.A. Mozarta oraz nagrodę za wybitne wykonanie pieśni. W 2015 roku otrzymała nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem prof. Heleny Łazarskiej, Marka Rzepki, Stephana Macleoda i Davida Lutza.
W 2011 roku debiutowała rolą Lucy w komicznej operze The Telephone or L’amour a trois Gian Carla Menottiego na deskach Opery Śląskiej. Na swoim koncie posiada również role Zerliny w Don Giovannim W.A. Mozarta, Serpiny w La serva padrona i Livietty w Livietta e Tracollo G. Pergolesiego oraz role operetkowe i musicalowe: Walentyny w Wesołej Wdówce Franza Lehara, Stasi w Księżniczce Czardasza E. Kálmána, Adeli w Zemście Nietoperza J. Straussa oraz Elizy w My Fair Lady Federicka Loewe’go. W 2011 roku brała udział w nagraniu Loterii na mężów Karola Szymanowskiego. z NOSPR-em. Koncertowała w wielu polskich filharmoniach, m.in. w Pomorskiej, Świętokrzyskiej, Gorzowskiej, Krakowskiej, Zabrzańskiej, Częstochowskiej czy Śląskiej, pod batutą takich dyrygentów jak Michał Klauza, Jacek Rogala, Piotr Sułkowski, Alexander Liebreich, Marek Moś, Sławomir Chrzanowski, Adam Klocek i Jan Wincenty Hawel.

 

Jakub Sazanów-Lubelski (tenor) urodził się w Zabrzu. Swoje zainteresowania muzyczne początkowo rozwijał jako członek młodzieżowego chóru Resonans con tutti w swoim rodzinnym mieście. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. W czasie trwania studiów był stypendystą programu Erasmus, który umożliwił mu naukę na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Ukończył również studia podyplomowe w klasie śpiewu prof. Jan Ballarina na Akademii Muzycznej w Katowicach. Regularnie uczestniczy w seminariach i kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Helenę Łazarską, Maestro Wiesława Ochmana, dr hab. Pawła Sobierajskiego. Koncertował w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Francji, Hiszpanii, Grecji. W Polsce śpiewał między innymi na deskach Opery Śląskiej, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Filharmonii w Krakowie. Miał zaszczyt występować pod batutą takich mistrzów jak: Krzysztof Penderecki, Helmuth Rilling czy Tugan Sokhiev. Jego repertuar obejmuje pieśni, muzykę oratoryjno-kantatową, liryczne partie operowe i operetkowe.

Ukończył Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Dermatologii w Katowicach gdzie jako lekarz rezydent odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu dermatologii i wenerologii.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz