Czesław Mozil na rozpoczęcie sezonu

Wodzisławskie Centrum Kultury wiosenny sezon artystyczny rozpocznie w zupełnie nowej, wyremontowanej sali widowiskowej. A pierwszą gwiazdą, która w niej wystąpi, będzie Czesław Mozil.
image

20 marca o godz. 19.00 artysta promować będzie najnowszą płytę „Księga Emigrantów cz.2”. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory - muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa.

 

Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z poprzednich krążków zespołu oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele - to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Materiał do albumu powstał we współpracy z Arte dei Suonatori, polską orkiestrą barokową o międzynarodowej renomie. Na koncercie pojawią się premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego oraz przeboje z poprzednich krążków zespołu. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu. – Po okresie intensywnych remontów przyszedł czas na otwarcie sezonu artystycznego w WCK. Ten koncert będzie dobrym akcentem, który z pewnością spodoba się publiczności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz