Mikromusic w WCK

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Określana jest jako "avant pop" lub "art pop". Sam zespół definiuje ją jako Mikromusic. Alternatywne brzmienia, inspirowane jazzem, rockiem, elektroniką i słowiańskim folkiem usłyszeć będzie można w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 12 października o godz. 19:00.
image fot. materiały prasowe organizatora

Zespół Mikromusic założony został przez wokalistkę Natalię Grosiak i gitarzystę Dawida Korbaczyńskiego. Obecnie tworzą go również basista Robert Szydło, klawiszowiec Robert Jarmużek, trębacz Adam Lepka i perkusista Łukasz Sobolak.

 

Dotychczas muzycy wydali sześć albumów z czego ostatni, zatytułowany „Nic mi się nie chce” otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Alternatywna Płyta Roku”. Mikromusic ma też na koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Kilka utworów grupy znalazło się na ścieżce dźwiękowej do filmu Bartka Prokopowicza „Chemia”.

 

Ta ciekawa propozycja koncertowa z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnego brzmienia wymykającego się z muzycznych ram oraz zjawiskowego wokalu - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz