YETI w Wodzisławskim Centrum Kultury

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania. W  sobotę 28 stycznia zapraszamy małych odkrywców i młodych naukowców i majsterkowiczów na wyjątkową imprezę do Wodzisławskiego Centrum Kultury.
image fot. materiały organizatora

Milusińscy wraz z Akademią Techniczną Małolata będą eksplorować meandry świata nauki i techniki. Przypomnijmy, że YETI to skrót od angielskiej nazwy - Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca).


Zasady udziału w imprezie są bardzo proste. Uczestnik buduje w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłasza go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą swój projekt. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców.

 

Ponadto każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania, programowania czy modelarstwa. Rozwiąże również test wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Wśród nagród znajdą się dyplomy, pamiątkowe znaczki i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Podział wiekowy uczestników:
- klasy I-III (szkoły podstawowe)
- klasy IV-VI (szkoły podstawowe)
- gimnazja

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 40-tu uczestników w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Owocem ich działania były wspaniałe projekty lego: od zwykłych przez City, Bionicle, Technic do Mindstorms. Oprócz przedstawienia swoich projektów uczestnicy wzięli udział w następujących warsztatach i pracowniach:

  1. Warsztat Spawalskiego, gdzie zadaniem było sklejenie robota z kartonu i innych ogólnie dostępnych materiałów,
  2. Warsztat elektroniki, gdzie z użyciem lutownicy wykonywali prosty układ elektroniczny,
  3. Warsztat programowania Scratch,
  4. Warsztat Majsterklepki, w którym musieli wykonać model prostego parowozu,
  5. Laboratorium Eko-Energii, gdzie sprawdzali jakie napięcie można uzyskać z prostego ogniwa wykonanego z owoców, warzyw lub ziemniaków.

Każdy uczestnik miał również okazję wykazania się swoją wiedzą z techniki wypełniając prosty test na komputerze.

 

Organizatorzy przyjmują maks. 45 uczestników. Po zapełnieniu listy chętnych zostanie zakończone przyjmowanie zgłoszeń.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz