GAIA. Malarstwo Renaty Szułczyńskiej

Od 11 maja do 17 czerwca w Galerii Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu będzie można oglądać wystawę malarstwa Renaty Szułczyńskiej.
image fot. materiały organizatora

Renata Szułczyńska – urodzona w 1975 roku we Wrocławiu. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w roku 2006. Praca dyplomowa pod kierunkiem prof. M. Pawłowskiego i prof. J. Kozłowskiego.

W latach 2000-2002 studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W roku 2004/2005 studiowała w Ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych (Grecja).

W 2008 roku wyjechała na staż zagraniczny, do North Wales School Of Art and Design we Wrexham, UK.

Od 2008 r. jest wykładowcą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W 2013 obroniła tytuł doktora na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, promotor prof. Z. Bajek.

 

Otrzymała stypendium Erasmus-Socrates (2004/2005). Nominowana do Trzeciej Edycji Programu „Najlepszy Dyplom 2006”, organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Inicjatorka i współorganizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „przedmieścia”.

 

Działania: site specific art, malarstwo, obiekty, instalacje, video.

Swoje prace prezentowała w Polsce i za granicą, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Zakopanem, Bielsku-Białej, Szczecinie, Wrocławiu, Atenach (Grecja), Wrexham (Anglia), Ostrawie (Czechy), Wiedniu (Austria), Kolonii (Niemcy).