„Mirador”. Wernisaż wystawy Pawła Szeibela

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wystawę Pawła Szeibela będącej podsumowaniem rezydencji w Hiszpanii.
image fot. materiały organizatora

Paweł Szeibel tworzy obrazy, warsztaty, akcje społeczne oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach dużą rolę odgrywa eksperyment, a także otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress.

 

Urodzony w Zabrzu, tu  ukończył Liceum Plastyczne. W latach 2006–2007 studiował na Universidad de Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Dyplom obronił z wyróżnieniem w 2008 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2016 uzyskał stopień doktora sztuki. Pomysłodawca warsztatów realizowanych z Centrum Sztuki WRO, Medialabem Katowice, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

 

Uczestnik projektu „C.O.A.L. from Carboniferous to Open-Eyed Artists on Landscape” polegającego na interpretacji przez artystów i naukowców postindustrialnego krajobrazu Polski, Niemiec oraz Francji. Koordynator wystawy „Ogrody Japonii” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Współkoordynator projektu badawczo-artystycznego „Mój kawałek ogrodu” polegającego na przeprowadzeniu warsztatów na terenie dziecięcych oddziałów onkologicznych w Chorzowie, Katowicach i Zabrzu. Jeden z pomysłodawców projektu „Pracownia sezonowa” realizowanego w ramach badań naukowych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz