Wystawa „Mistrzowie ilustracji” w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu

Przygotowana przez Wydawnictwo „Dwie Siostry” wystawa prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie.
image

Na wystawie zobaczymy prace Bohdana Butenko, Anny Kołakowskiej, Danuty Konwickiej, Zbigniewa Lengrena, Marii Orłowskiej-Gabryś, Mirosława Pokory, Jana Marcina Szancera i Teresy Wilbik. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa, dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku – okazją do obejrzenia świetnych ilustracji i zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu. Wystawa była prezentowana m.in. na: Targach Książki w Krakowie, Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Międzynarodowych Targach Książki w Pradze, Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 

Organizatorzy: Fundacja „Nasza Trójka”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz