Dni Śliwkowej Gminy Lipowa

W tym roku na scenie przy największym pomniku śliwki w Polsce zagrają m.in. Wilki i Trebunie-Tutki.
image

Na scenie w Lipowej nie zabraknie również lokalnych kapel oraz dyskoteki z Radiem Bielsko. Będzie kino plenerowe, na dzieci czekać będzie czekać strefa darmowych atrakcji.

 

Na swoje stoisko w sobotę 11 sierpnia zaprasza także Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej. Od godziny 16.00 na wszystkich odwiedzających czekać będą liczne atrakcje.

 

  • warsztaty dla dzieci: zakładki z origami, opaski z ulubionymi bohaterami z książek, tworzenie biżuterii
  • bookcrossing – każdy kto odwiedzi stoisko biblioteki może zabrać dla siebie interesującą go książkę, można także pozostawić na stoisku swoją, przeczytaną już pozycję, którą biblioteka „puści w obieg”
  • liczne czytelnicze gadżety

 

Współczesna biblioteka nie jest już miejscem, gdzie mówić trzeba wyłącznie szeptem, a odwiedza się ją jedynie, aby wypożyczyć lektury obowiązkowe. Teraz są to centra kultury, które w ramach swojej działalności mają do zaoferowania coraz szerszą ofertę. Współczesna biblioteka musi jednak wychodzić do czytelników, także tych najmłodszych. Bardzo ważne jest oswajanie dzieci z książką już od najmłodszych lat, co na pewno zaowocuje w przyszłości – mówi Sylwia Pietyra, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz