Gminny Ośrodek Kultury w Krupskim Młynie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie powstał na bazie Zakładowego Domu Kultury w 1992 roku. Realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej oraz upowszechniania kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Ośrodek dysponuje ładną i przestronną salą przeznaczoną na imprezy kulturalne (kameralne koncerty, spotkania autorskie). Na co dzień sala ta służy jako świetlica, w której dzieci i młodzież mogą pograć w tenisa stołowego, bilard oraz gry planszowe, posłuchać ulubionej muzyki, poczytać prasę. Ponadto w GOK-u w Krupskim Młynie mieści się Galeria „Ok”, gdzie co dwa miesiące prezentowane są różnego rodzaju ekspozycje.

 

Dodatkowo w ramach struktury placówki działają dwie filie:

  • Klub Osiedlowy w Ziętku - stanowi nowoczesny kompleks kulturalno-rozrywkowy, w obrębie, którego mieści się świetlica  przeznaczona w głównej mierze na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponadto placówka oferuje organizację indywidualnych urodzin dla dzieci (jako impreza zamknięta).
  • Dom Kultury w Potępie - posiada on salę na 100 miejsc ze sceną oraz kuchnię z wyposażeniem na imprezy okolicznościowe, np. wesela, komunie, szkolenia itd. salę bilardową, telewizyjną oraz inne pomieszczenia wykorzystywane przez placówkę.

 

Co miesiąc każda placówka kulturalna przygotowuje bogatą ofertę programową zgodnie z opracowywanym na każdy rok planem pracy. Oferta ta kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Oprócz stałych zajęć prowadzonych przez sekcje i koła zainteresowań, obejmuje: zajęcia świetlicowe takie jak: gry i zabawy (również na świeżym powietrzu), zajęcia plastyczne, rozgrywki w gry planszowe, bilard, tenisa stołowego, konkursy wiedzy, pogadanki oraz  imprezy okolicznościowe min. Walentynki, I Dzień Wiosny (topienie Marzanny), Noc Świętojańska (impreza plenerowa), Dzień Chłopaka, wieczór andrzejkowy, Mikołajki. Wymienione zajęcia prowadzone są przez pracowników poszczególnych placówek.


Exception: Form_Comment::__construct reqire form_id param

Facebook