Galeria Rusz jedzie na Śląsk. Wystawa o marzeniach w przestrzeni miejskiej

1 maja rozpoczyna się oryginalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pn. „Miasto Marzeń” o marzeniach.
image Czas, Galeria Rusz, Katowice 2018

Toruńscy artyści Joanna Górska i Rafał Góralski stworzyli cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe. Pierwsze prace zobaczymy w maju i czerwcu na wielkoformatowych nośnikach Motorway, usytuowanych przy głównych drogach kraju. Następnie w lipcu i sierpniu pokażemy prace na bilbordach i citylightach w przestrzeni miejskiej Katowic i aglomeracji. Wystawa zakończy się 31 sierpnia 2018 roku. 

 
Jesteś zmęczony miejskim hałasem, pędem i zabieganiem? Masz skołatane nerwy i masz dosyć codziennych, monotonnych zajęć? Nie masz czasu, by się zatrzymać i złapać drugi oddech? Cóż, może to oznaczać tylko jedno - że nadszedł czas, by zrobić sobie przerwę i pomarzyć. Zapytasz, czy masz prawo zatrzymać się i zacząć marzyć. Przecież powinieneś pędzić, wspinać się po kolejnych szczeblach kariery, gonić za kolejnymi sukcesami. No cóż, jest dobra wiadomość - bez marzeń nie ma genialnych pomysłów ani prawdziwych sukcesów. Jeszcze niedawno marzycieli nazywano lekkoduchami, marnującymi czas i śniącymi o niebieskich migdałach. Zaczęło się to zmieniać wraz z przeciążeniem człowieka nadmiarem bodźców i zmęczeniem, spowodowanym szalonym tempem życia we współczesnym świecie. Coraz bardziej doceniamy spokój, życie „slow”, czyli na zwolnionych obrotach i czas na marzenia. Najnowsze badania na temat kreatywności pokazują, ze najlepsze pomysły i genialne odkrycia pojawiają się w czasie błądzenia myślami, czyli właśnie w czasie snucia marzeń.
 
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń.
 
 
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz