Plener malarski Děčin 2018

image
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jest rokrocznie organizatorem plenerów malarskich dla instruktorów, nauczycieli, plastyków i instruktorów plastyki z województwa śląskiego połączonych z doskonaleniem warsztatu twórczego.

Za każdym razem poszukujemy nowych atrakcyjnych miejsc pobytu dla uczestników, by stworzyć warunki do pracy artystycznej. Ponadto zapewniamy wycieczki fakultatywne jako dodatkowe atrakcje, które dostarczają niezapomnianych doznań artystycznych, wizualnych i estetycznych.

 

W tym roku na plener malarski zapraszamy do miejscowości Děčin (Czechy) w terminie 6-15 sierpnia 2018 r.

 

Děčin - miasto położone w północno-zachodnich Czechach na pograniczu z Niemcami. Miasto przyciąga turystów swoim atrakcyjnym położeniem bezpośrednio nad rzeką Łabą oraz pobliskimi perełkami architektonicznymi, jak Zamek, położony na wysokim cyplu skalnym, późnogotycki most, barokowy kościół, secesyjna synagoga oraz zabudowa renesansowa, barokowa i klasycystyczna. Dobra lokalizacja na wycieczki - Szwajcaria Czeska i Saksońska oraz Drezno w Niemczech.


Proponowane wycieczki:

  • spacer po mieście Děčin - zamek, ogrody różane, starówka a na przeciwległym brzegu ściany skalne nad Łabą z widokiem na zamek,
  • Szwajcaria Czeska - Hrensko - dla turystów pieszych możliwość pieszej wycieczki górskiej i wejścia pod most skalny zwany Pravcicka Brana lub spływ przełomem rzeczki Kamienicy pośród cieśnin skalnych,
  • Drezno - zabytki oraz galeria obrazów starych mistrzów i Muzeum Porcelany w Zwinger oraz galeria obrazów Nowych Mistrzów w Albertinum,
  • Szwajcaria Saksońska - malownicza kraina z bajkowym krajobrazem z surowymi i naturalnymi formami skalnymi leży po obu stronach Łaby, przejazd do Bastei - najsłynniejsze miejsce tego regionu z rozległą grupą efektownych skał z ruinami średniowiecznego zamku w zakolu Łaby, punkty widokowe; twierdza Koningstein - nigdy niezdobyta potężna warownia z pięknymi widokami.

 

ROK przyjmuje zgłoszenia do 16 marca 2018 r. Ilość miejsc ograniczona. Koordynator pleneru: Małgorzata Chebel, tel.: 34-366-59-50, e-mail: chebel@rok.czestochowa.pl.

 

Szczegóły na stronie ROK >>> oraz na FB >>>.Facebook

miejsca kultury