Teatr Wielkie Koło

image

Teatr Wielkie Koło z Będzina został założony w 2000 roku przez nieżyjącego już Jacka Łabacza. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego, autor tekstów i muzyki stworzył zespół o specyficznym charakterze. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki śpiewanej przez jego ulubioną wokalistkę, Elżbietę Mielczarek. Dziś teatr prowadzi jego żona, Bożena Łabacz.

W ciągu tych lat powstało siedem spektakli dla najmłodszych widzów oraz dwa dla starszej publiczności. Przedstawienia te pokazywane były na scenach teatrów, domów kultury, w plenerze, a także na międzynarodowych oraz krajowych festiwalach i spotkaniach teatralnych w całej Polsce, na Litwie oraz w Estonii.

Wielkie Koło to nie tylko teatr kojarzony z przedstawieniami dla dzieci. W 2006 roku powstał muzyczny spektakl pod tytułem „Mantratrans”. Każdy utwór, z którego składa się widowisko, to osobna historia, dla której piąta, dodatkowa pora roku stanowi punkt wyjścia i jednocześnie klamrę kompozycyjną. To swoisty splot bluesa, ballady, jazzu i reggae. Zespół stwarza niepowtarzalny nastrój przedstawienia, który sprzyja kontemplacji.

Została także wydana płyta z piosenkami dla dzieci ze spektaklu muzycznego pod tytułem „Sznurkowe skrzaty”.

Wielkie Koło nadal żyje, rozwija się, zmienia i uparcie „toczy się” dalej po drogach i bezdrożach rzeczywistości tej bliskiej i dalekiej...


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook