11. Konkurs na cieszyńskie ciasteczka

image
Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w jedenastym konkursie na cieszyńskie ciasteczka.

Te tradycyjne są drobnymi, misternie zdobionymi wypiekami, powstającymi z naturalnych, wysokiej jakości składników. Konkursowe jury będzie oceniało: zgodność z tradycją, estetykę i staranność wykonania, bogactwo form, smak i sposób podania.

 

Z myślą o miłośnikach  kulinarnych eksperymentów oraz poszukiwaczach nowych smaków i form organizatorzy wprowadzili nową konkursową kategorię: eksperyment. Jurorzy oczekują nowego odczytania tradycyjnych receptur, ale także w tej kategorii istotny jest smak ciasteczek oraz jakość składników, z których powstają.

 

Na zwycięzców czekają: nagroda Burmistrza Miasta Cieszyna w kategorii tradycja w wysokości 400 zł oraz nagroda dyrektor Zamku Cieszyn w kategorii eksperyment – 400 zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w obu kategoriach dostaną nagrody rzeczowe. Specjalną nagrodę – ufundowaną przez Janinę Cichomską, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna – otrzyma najmłodszy uczestnik konkursu. W puli nagród znajduje się także: zaproszenie dla 2 osób na Wiener Schnitzel oraz bon upominkowy fundowane przez Restaurację Zajazd Trzech Braci. Także wszyscy pozostali uczestnicy dostaną upominki.

 

Zgłoszenia: do 15 grudnia 2017 r. (piątek) do godz. 17.00 w Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3c, 43-400 Cieszyn, osobiście, telefonicznie lub mailowo: tel. 33 8510821 wew. 14, mail: wzagan@zamekcieszyn.pl; skrupka@zamekcieszyn.pl.

 

Wypieki należy dostarczyć do 16 grudnia 2017r. (sobota) do godz. 14.00 do Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3c (wolnostojący budynek na Wzgórzu Zamkowym).

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 17 grudnia 2017 r. (niedziela) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3b (na Wzgórzu Zamkowym), w trakcie wydarzenia Zaprojektuj Święta.