Bluestracje 2007

image
Bluestracje już w kwietniu. Jeszcze raz zapraszamy wszystkie młode bluesowe zespoły do wzięcia udziału w konkursie YOUNG BLOOD.

REGULAMIN KONKURSU:

Konkurs YOUNG BLOOD jest otwartym koncertem w ramach festiwalu Bluestracje, w którym mogą zaprezentować się młodzi wykonawcy związani z nurtem muzyki bluesowej. Organizatorem koncertu jest Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie, przy ul. S. Batorego 6. Prosimy o zgłoszenia do 20 marca 2007 r. zawierające krótką notatkę o wykonawcy, oraz adres i nr telefonu osoby zgłaszającej zespół. Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie demo (wyłącznie CD, DVD lub mp3) z min. 10 minutowym materiałem muzycznym.

Koncert odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2007 r., od godz. 17.00. O doborze wykonawców decyduje organizator wspólnie z grupą jurorów. Konkurs Young Blood to przede wszystkim koncert z udziałem publiczności. Prezentacje wykonawców w czasie koncertu będą trwały ok. 20 min. Zespoły występują nieodpłatnie. Konkurs oceniać będzie profesjonalne jury, składające się prominentów polskiego bluesa.

Nagrody :
wywiad dla pisma Twój Blues
wywiad dla radia eM
akredytacja na festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe
występ na koncercie laureatów GALA BLUES TOP 2006 w Teatrze Rozrywki, w dniu 28.IV.2007 r. (dla laureata przewidziany nocleg)

Więcej informacji: Sylwester Paprocki - tel. (0-32) 246-00-61, e-mail: centrala@mdk-batory.com.pl oraz http://www.bluestracje.pl