21. Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza

ZPiT Śląsk zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w eliminacjach rejonowych „Śląskiego Śpiewania”. Finał odbędzie się w czerwcu podczas trzech dni Święta Śląska.
image Koszęcin, eliminacje „Śląskiego Śpiewania″ w 2013 roku, fot. archiwum ZPiT Śląsk

Od przeszło dwudziestu lat zadaniem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. Udział w wydarzeniu to nie tylko rywalizacja o nagrody. Posiadający ponad dwudziestoletnią tradycję Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, kompetencji gwarowej i przygotowania strojów. Uczestników „Śląskiego Śpiewania” niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania i słuchania. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z małą ojczyzną.

 

Przeglądy eliminacyjne 21. edycji odbędą się w Cieszynie, Suszcu, Lędzinach, Zabrzu, Łaziskach Górnych, Katowicach Szopienicach, Łubnianach, Piekarach Śląskich oraz Czeskim Cieszynie.

 

Finał przeglądu odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, podczas trzech dni Święta Śląska w dniach 27, 28 i 29 czerwca 2014 roku, w zależności od poszczególnych kategorii wykonawczych.

Trwają prace przygotowawcze związane z przeprowadzeniem naboru. Punkty eliminacyjne ustalają daty konkursów oraz skład jury. Organizatorzy konkursu Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Związek Górnośląski pracują nad regulaminem konkursu oraz pracy jury.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook