25. Regionalny Konkurs na Palmę, Pisankę i Marzannę

image
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, również twórców ludowych – prace oceniane będą w różnych kategoriach wiekowych.

Zadaniem przedsięwzięcia jest pielęgnowanie lokalnych tradycji związanych z okresem wiosennym i wielkanocnym, poszerzanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat zwyczajów i obyczajów. Autorzy prac zgłaszanych na konkurs powinni inspirować się tradycjami rodzinnymi oraz regionalnymi, w których wyrastali. Ponadto organizatorzy starają się propagować ideę samodzielnego wykonywania rekwizytów obrzędowych, dlatego prace powinny być zrobione własnoręcznie przy użyciu tradycyjnych technik i materiałów.


Prace można składać do 5.04.2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej lub w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.


Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas gali 14.04.2019 o godz. 15.00 w sali Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej. Uroczystości, uświetnionej występami artystycznymi, towarzyszyć będzie prezentacja stołów wielkanocnych oraz jarmark rękodzieła.

 

W załączniku regulamin i karta zgłoszenia.