Laureaci 29. Posiadów Gawędziarskich online
KATEGORIA DZIECI (DO LAT 12)
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł (czterysta złotych) otrzymuje
ADAM SZKAWRAN z Istebnej
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) otrzymuje
JAN SZKAWRAN z Istebnej
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych) otrzymuje
EMILIA KUBIESA z Rajczy
Wyróżnienia otrzymują:
MICHAŁ PAWLUS z Wieprza
MARIA WANDZEL z Juszczyny
KATEGORIA MŁODZIEŻ (OD 13 DO 18 LAT)
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł (pięćset złotych) otrzymuje
NATALIA ZOWADA z Istebnej
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta złotych) otrzymuje
MARTYNA PACYGA z Pewli Wielkiej
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł (dwieście złotych) otrzymuje
ALEKSANDRA JUROSZEK z Jaworzynki
KATEGORIA DOROŚLI (powyżej 18 roku życia)
I miejsce ex aequo i nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł (sześćset złotych) każda otrzymują
MARIA GRZEGOREK z Juszczyny
DOROTA GRYGLAK z Bielska-Białej
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł (czterysta złotych) otrzymuje
ANNA KOSIEC z Radziechów
III miejsce ex aequo i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta złotych) każda otrzymują
IRENA STOPA z Jordanowa
WIESŁAW PAWLUS z Wieprza
Wyróżnienia otrzymują:
BARBARA WANDZEL z Juszczyny
JÓZEF KRZAK ze Śleszowic (Wyróżnienie specjalne za pielęgnowanie tradycji gawędziarskich Górali Kliszczackich)
_________________________________________________________________________________________
Laureaci 31. Konkursu Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego online
Soliści śpiewacy (kat. dzieci):
Trzy równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Bartłomiej Jochymek
Jan Łupieżowiec
Anna Juroszek
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Natalia Marekwica
Trzy równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł (sto złotych) każda otrzymują:
Wiktoria Marciak
Zofia Łupieżowiec
Agata Musiał
Wyróżnienia otrzymują:
Jakub Rucki
Hanna Trzebuniak
Soliści śpiewacy (kat. młodzież):
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Wiktoria Adamczyk
Natalia Bojko
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Natalia Zowada
Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł (dwieście złotych) każda otrzymują:
Martyna Pacyga
Zofia Kliś
Wyróżnienie otrzymuje:
Natalia Kruźlak
Soliści śpiewacy (kat. dorośli):
Nagrody specjalne, za pielęgnowanie archaicznych walorów muzycznych oraz pokoleniowy przekaz tradycji Beskidu Żywieckiego, w wysokości 400 zł (czterysta złotych) każda otrzymują:
Zofia Sordyl
Józefa Sordyl
Anna Dunat
Julianna Adamek
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 450 zł (czterysta pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Maria Nowak
Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Joanna Master
Katarzyna Kupczak
Cztery równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 300 zł (trzysta złotych) każda otrzymują:
Anna Foja
Anna Olkis
Anna Łagosz-Kubica
Anna Kowalska-Wicherek
Wyróżnienia otrzymują:
Przemysław Żurek
Dorota Gryglak
Grupy śpiewacze (kat. dzieci)
I miejsce nie zostało przyznane
II miejsce nie zostało przyznane
III miejsce nie zostało przyznane
Wyróżnienie otrzymuje:
ZPiT Jodełki
Grupy śpiewacze (kat. młodzież)
I miejsce nie zostało przyznane
II miejsce nie zostało przyznane
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł (dwieście złotych) otrzymuje:
Grupa Śpiewacza Romanka
Wyróżnienie otrzymuje:
ZPiT Jodełki
Soliści instrumentaliści (kat. dzieci)
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Maciej Murański
Michał Szczotka
Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Julia Pawlica
Paweł Pająk
Trzy równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł (sto złotych) każda otrzymują:
Rafał Marek
Zofia Piętka
Marta Krzyżowska
Wyróżnienia otrzymują:
Joanna Bąk
Anna Żurek
Marcelina Rucka
Magdalena Rodak
Maria Bojko
Maria Ryś
Milena Dudys
Soliści instrumentaliści (kat. młodzież)
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Maciej Kubasiak
Emilia Marciak
II miejsce nie zostało przyznane
Trzy równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł (dwieście złotych) każda otrzymują:
Kacper Spyrka
Julia Żurek
Martyna Pacyga
Wyróżnienie otrzymuje:
Wiktoria Hulbój
Soliści instrumentaliści (kat. dorośli)
Nagrodę specjalną, za podtrzymywanie tradycji muzycznych Beskidu Żywieckiego,
w wysokości 400 zł (czterysta złotych) otrzymuje:
Józef Hernas
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 450 zł (czterysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Szymon Kupczak
Wojciech Kubasiak
Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Łukasz Kukuczka
Aleksander Nowak
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta złotych) otrzymuje:
Anna Butor
Soliści multiinstrumentaliści (kat. dzieci)
I miejsce nie zostało przyznane
Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Łucja Szczypka
Julia Polok
Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł (sto złotych) każda otrzymują:
Maria Galej
Zofia Zeman
Soliści multiinstrumentaliści (kat. młodzież)
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda otrzymują:
Paweł Kukuczka
Jakub Lach
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Krzysztof Kubuszek
Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł (dwieście złotych) każda otrzymują:
Aleksandra Juroszek
Anna Kurowska
Wyróżnienia otrzymują:
Karolina Patyk
Magdalena Bojko
Mateusz Kaczmarzyk
Soliści multiinstrumentaliści (kat. dorośli)
Nagrodę specjalną, za pokoleniowy przekaz tradycji muzycznych Beskidu Żywieckiego,
w wysokości 400 zł (czterysta złotych) otrzymuje:
Antoni Gluza
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 450 zł (czterysta pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Rafał Gluza
II miejsce nie zostało przyznane
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta złotych) otrzymuje:
Paweł Feikisz
Kapele (kat. dzieci):
I miejsce nie zostało przyznane
II miejsce nie zostało przyznane
III miejsce nie zostało przyznane
Wyróżnienie otrzymują:
Mali Grojcowianie
Kapele (kat. młodzież)
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) otrzymuje:
Kapela Gajdosze z Cisowego
II miejsce nie zostało przyznane
Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł (dwieście złotych) każda otrzymują:
Kapela Hajduki 1.
Kapela Hajduki 2.
Wyróżnienia otrzymują:
Mali Grojcowianie
ZPiT Jodełki
_________________________________________________________________________________________
Poniżej, w załącznikach, protokoły z posiedzeń Jury obu konkursów.
_________________________________________________________________________________________
Organizatorami 29. Posiadów Gawędziarskich oraz 31. Konkursu Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Gminne Centrum Kultury Promocji Turystyki Radziechowy-Wieprz.
Współorganizatorami Konkursów są: Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni i Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji kultury.
komentarze
dodaj komentarz