12. edycja konkursu „Obiektywnie śląskie”: Śląsk bez maski

image
Rozpoczęła się kolejna, już dwunasta, edycja konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”. Prace można nadsyłać do 15 września 2021 roku. Tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Śląsk bez maski”.

Ideą projektu jest prezentacja w obiektywie subiektywnego i nietuzinkowego obrazu Śląska, odnoszącego się zarówno do kultury, tradycji i wartości, jak i elementów nowoczesnego obrazu regionu. Motyw przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Śląsk bez maski”, który jak zawsze można zinterpretować dowolnie.

 

Uczestnicy dla wyrażenia tematu tradycyjnie mogą posłużyć się: fotoreportażem, krótkim filmem (max. 2 min) oraz fotokastem (max. 2 min). Prace można nadsyłać od 1 lipca do 15 września 2021. Finał konkursu będzie miał miejsce 22 października w siedzibie NOSPR-u.

 

Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

 

Wszystkie prace będą zamieszczane na stronie www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można głosować na swoje ulubione prezentacje i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

 

Do wygrania są cenne i atrakcyjne nagrody.