Konkurs fotograficzny „Kreatywne Zabrze”

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu po raz dziewiąty zaprasza pasjonatów fotografii, jak i przestrzeni miejskich do udziału w konkursie fotograficznym „Kreatywne Zabrze”. Tegoroczna edycja konkursu za temat przewodni przyjęła hasło „Industrialnie”. 
image

Temat ten jest szczególnie bliski mieszkańcom Śląska, gdyż nawiązuje do przestrzeni wokół której mieszkają. Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta: rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami społecznymi. Zadaniem konkursu jest także propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Poprzez aktywne współtworzenie kultury lokalnej organizatorzy pragną inspirować młodszych uczestników konkursu do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć wszystkim mieszkańcom możliwość prezentacji własnej twórczości na forum miejskim.

 

Konkurs skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych, czekamy na zdjęcia przedstawiające Zabrze – industrialnie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, zamieszczenie pracy w katalogu pokonkursowym oraz wystawa prac w Galerii MOK.

 

Jak co roku organizatorzy czekają na pomysł i kreatywność uczestników w ukazywaniu nieco innego, niezwykłego oblicza miasta Zabrze. Czekamy na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

 

Konkurs trwa do 15 maja 2017 roku (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym obejmującym wyłonienie i  uhonorowanie laureatów w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, w dniu 14 czerwca 2017, godz. 17.00.

 

Szczegółowe informacje o konkursie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz