Śląska dusza. 10. jubileuszowa edycja Obiektywnie śląskie!

Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku, który na stałe zapisał się wśród prestiżowych przeglądów regionu. Motywem przewodnim edycji jubileuszowej jest hasło: śląska dusza.
image

W 2019 roku świętujemy dziesiątą, jubileuszową edycję.  W związku z tym organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek: warsztaty fotograficzne z wybitnymi fotografami, wydanie jubileuszowego albumu z najlepszymi fotoreportażami dotychczasowych edycji.

 

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke (artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej), Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz), Antoni Cygan (artysta malarz, rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant).

 

Prace można nadsyłać od 1.07 do 15.09.2019. Organizatorzy czekają na: fotoreportaże, składające się z od 3-7 zdjęć, fotokasty: maks. 2 min oraz filmy również maks. 2 min.

 

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: m.in. profesjonalny aparat firmy FujiFilm, drukarka firmy Epson, nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3500 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, roczne prenumeraty Digital Camera, biżuteria z węgla i srebra. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 18 października.

 

W związku z jubileuszem 10-lecia projektu Obiektywnie śląskie w tym roku odbyły się warsztaty fotograficzne z wybitnymi osobowościami ze świata fotografii: Tomaszem Sikorą (w maju) i Tomaszem Liboską (w czerwcu). Ponadto zostanie wydany album fotograficzny, będący podsumowaniem minionych dziewięciu edycji konkursu. Publikacja zostanie zaprezentowana podczas wielkiego finału.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz