2. Konkurs Recytatorski w ramach 3. Logos Fest

image
Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator Logos Fest 3. Tyskiego Festiwalu Słowa zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów do udziału w 2. edycji Konkursu Recytatorskiego, który dobędzie się 13 maja.

Formuła tego przedsięwzięcia jest inna niż gdziekolwiek w Polsce: uczestnicy przysyłają na adres organizatora dwa wybrane teksty literackie, które chcą zaprezentować w ramach konkursu. Pierwszy tekst jest dowolny, autorem drugiego obowiązkowo musi być twórca, z którego dorobku czerpał w swej pracy Marek Grechuta. Na podstawie wszystkich otrzymanych utworów stworzony zostanie scenariusz nad którym uczestnicy konkursu będą pracować w trakcie kilkugodzinnych warsztatów scenicznych. Efektem pracy warsztatowej będzie spójne
i niewymagające zapowiadania poszczególnych tekstów widowisko sceniczne, które uczestnicy zaprezentują publiczności podczas części konkursowej.


Jurorzy na podstawie tych wystąpień dokonają oceny i przyznają nagrody w każdej z kategorii. To formuła o tyle ciekawsza, że daje uczestnikom szansę na nowe doświadczenia artystyczne oraz sceniczną interakcję z pozostałymi uczestnikami.


Nazwiska Laureatów zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, 14 maja, na chwilę przed koncertem w wykonaniu Grzegorza Turnaua.

 

Dodatkowe informacje: Joanna Grzyśka, 32-327-02-90 wew. 25; joanna.grzyska@mck.tychy.pl.

 

Szczegóły konkursu w regulaminie w załączniku.