2. Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza

image
Piszesz wiersze do szuflady, a może już je publikujesz? Organizatorzy 2. Powiatowego Konkursu Poetyckiego: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu, Lubliniecki Klub Literacki LOGOS i Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie zapraszają wszystkich piszących wiersze na co dzień i od święta, zamieszkałych na terenie Ziemi Lublinieckiej, do wzięcia udziału w konkursie poetyckim.

Konkurs, który rozgrywany będzie w kategoriach:

- szkoła podstawowa (klasy IV-VI)

- gimnazjum

- szkoła ponadgimnazjalna

- dorośli

odbędzie się 22 października, godz. 17,00, w Świetlicy Społeczno-Kulturalnej w Pawonkowie, ul. Skrzydłowicka 5.

 

Wiersz o tematyce dowolnej należy nadesłać na konkurs na adres e-mailowy Wydawnictwa św. Macieja Apostoła: wydawnictwomacieja@gmail.com w terminie do godz.18,00 dnia 18 października 2015 w tytule korespondencji wpisując: Konkurs Jednego Wiersza. Autor wiersza podaje pod nim: imię i nazwisko, miejscowość, wiek, uczniowie ponadto: klasę i nazwę szkoły.

 

Wyboru najlepszych wierszy i podziału nagród dokona jury konkursowe powołane przez Organizatorów, pod przewodnictwem literata Edwarda Przebieracza. Dla zwycięzcy w każdej kategorii konkursowej przewidziano dyplom, publikację wiersza na stronach internetowych i w prasie oraz nagrodę finansową w wysokości 100 zł. Ponadto Autor najlepszego wiersza konkursowego otrzyma dodatkowo nagrodę w wysokości 100 zł. W każdej kategorii konkursowej przewidziano także wyróżnienia. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplom oraz zestaw 3 książek. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplom za udział w konkursie. Nagrody ufundowało Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.