Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej

image
Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej „żyje się tylko chwilę...”, towarzyszący 39. Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemu, jest adresowany do młodych wykonawców w wieku od 15 do 25 lat.

Celem działania jest popularyzowanie dorobku polskich autorów, w tym dorobku Haliny Poświatowskiej. Szczególnie doceniane będą przez jurorów aranżacje muzyczne do wierszy Poświatowskiej oraz do wierszy laureatów ubiegłorocznej edycji Konkursu Poetyckiego (wydawnictwo pokonkursowe dostępne w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie). Konkurs służy też promowaniu uzdolnionych muzycznie i wokalnie młodych ludzi.

 

Do udziału w Konkursie zapraszamy solistów i duety wokalne. Uczestnicy będą zobowiązani do wykonania dwóch utworów śpiewanych, z dowolnymi tekstami poetyckimi, publikowanymi w książkach, prasie literackiej bądź wydawnictwach pokonkursowych konkursów poetyckich. Organizator zachęca do korzystania z akompaniamentu na żywo. Do akompaniamentu może być stosowany dowolny instrument, można wystąpić z towarzyszeniem małego zespołu muzycznego (do trzech osób). Łączny czas prezentacji obu utworów nie powinien przekroczyć 10 minut.

 

Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 października, od godz. 16.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Na zgłoszenia czekamy do 12 października. Wręczenie nagród laureatom i koncert towarzyszący planowane są w dniu 15 listopada br.

 

Regulamin Konkursu i karty zgłoszeń dostępne na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie www.rok.czestochowa.pl.

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego