Maj Music Festiwal 2009 - przegląd zespołów amatorskich Łowimy Talenty

image
Ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiego przeglądu zespołów amatorskich Łowimy Talenty w ramach Maj Music Festival, na którym wystąpią m.in.: Coma, Hey, Indios Bravos, Lira Vega - Serbia, Radikal Dub Kolektiv - Chorwacja, Dubxanne - Niemcy/Wielka Brytania.

Przegląd jest skierowany do amatorskich zespołów muzycznych z województwa śląskiego i terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Składa się z 3 etapów. Z grona nadesłanych zgłoszeń jury przeglądu wyłoni 40 zespołów, które na scenie Klubu Muzycznego Cogitatur, zaprezentują 4 autorskie utwory. 26 kwietnia 2009 jury ogłosi wyniki. 9 zwycięskich zespołów zaprezentuje się 7, 8, 9 maja 2009 r. na Maj Music Festival.

Jednocześnie od 25 marca do 25 kwietnia na stronie www.majmusic.pl odbędzie się plebiscyt - zostanie uruchomiona możliwość elektronicznego głosowania na zwycięzcę konkursu. 3 zespoły, które otrzymają największą ilość głosów również wystąpią na Maj Music. Spośród osób biorących udział w plebiscycie zostaną rozlosowane nagrody - 5 pakietów płyt z wytwórni „W Moich Oczach” oraz 5 karnetów na koncerty w Klubie Muzycznym Cogitatur w okresie od 1 września do 31 grudnia 2009.

Nagrodą główną przeglądu jest produkcja, nagranie i wydanie materiału muzycznego w formie debiutanckiego krążka, następnie jego promocja, projekt okładki oraz przygotowanie trasy koncertowej obejmującej 7 klubów muzycznych na terenie Polski oraz występ laureata 9 maja przed zespołem Hey na Maj Music. Wydawcą materiału będzie wytwórnia muzyczna „W Moich Oczach”, swoją pomoc jako producent artystyczny zadeklarował Przemek Myszor - muzyk zespołów takich jak Myslovitz i No! No! No!.

Zgłoszenie należy wysłać do 20 marca 2009, na adres:
Klub Muzyczny Cogitatur,
ul. Gliwicka 9a,
40-079 Katowice.
Koniecznie z dopiskiem - „Łowimy Talenty”

Skład jury:
Adam Złotorowicz - Antyradio, TVS Silesia
Andrzej Kłodnicki - Ultramaryna
Bartek Wnuk - Echo Miasta
Marcin Babko - Gazeta Wyborcza, Muariolanza
Mietall Waluś - Negatyw, Penny Lanne, Leny Valentino
Przemek Myszor - Myslovitz, No!, No! No!
Sławek Pakos - wytwórnia muzyczna W Moich Oczach
Tomek Korgul - dyrektor artystyczny festiwalu, Impresariat Klubu Muzycznego Cogitatur

Zobacz:
www.cogitatur.pl
www.festiwalpszczyna.pl
www.majmusic.pl
www.wmoichoczach.com.pl