8. Festiwal im. Kaliny Jędrusik – Konkurs Dobrej Piosenki 2015

Jury konkursu im. Kaliny Jędrusik ocenia walory głosowe, interpretację własną, muzykalność i indywidualność artystyczną. Grand Prix to 4000 zł. W tym roku gościem honorowym imprezy będzie Hanna Banaszak.
image

24 i 25 kwietnia w Częstochowie odbędzie się 8. Festiwal im. Kaliny Jędrusik. Ideą imprezy jest promowanie dobrej piosenki – ze znakomicie skomponowaną melodią i pięknym polskim tekstem.

– Kalina jest patronką oczywistą, wszystkie jej utwory były szlagierami muzycznymi, ale były też wzorcami, jeśli chodzi o dobrą literaturę. Poza tym Kalina jest częstochowianką, czym się chlubimy – mówi Tadeusz Piersiak z Ośrodka Promocji Kultury.


Każdej edycji festiwalu patronuje inna postać ze świata piosenki. Tym razem gościem honorowym imprezy będzie Hanna Banaszak.

– Hanna Banaszak jest symbolem bardzo dobrej rozrywki. Z jej postacią wiążemy wiele tytułów utworów, wiele anegdot. Hanna Banaszak realizuje się nie tylko jako wokalistka, ale uprawia również fotografię artystyczną, pisze poezję, a więc jest to osoba jak najbardziej odpowiednia na wzór dla młodych piosenkarzy – wyjaśnia dyrektor OPK.

 

Recitalu artystki będzie można wysłuchać w pierwszym dniu festiwalu, tj. w piątek, w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego o godz. 19.00.


A już w sobotę Hanna Banaszak wraz z Katarzyną Suską-Zagórską i Olkiem Klepaczem zasiądzie w jury Konkursu Dobrej Piosenki.

– Jury będzie oceniało 21 wykonawców wyłonionych spośród 42 zgłoszeń, jakie wpłynęły na Festiwal. Ponieważ miałem przyjemność uczestniczyć w obradach jury podczas pierwszego etapu selekcjonującego wykonawców do konkursu, mogę powiedzieć, że poziom tej grupy jest bardzo wysoki i przed główną komisją staje naprawdę trudne zadanie wyboru zwycięzców – mówi Tadeusz Piersiak.


Koncert laureatów, których wyłonią jurorzy, odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego.

tekst pochodzi ze strony czestochowskie24.pl,

zobacz tutaj >>>

 

 

Regulamin Konkursu Dobrej Piosenki 2015 znajduje się tutaj >>>

 

 

program

 

piątek, 24 kwietnia

  • godz. 10.00–17.00, OPK Gaude Mater / próby uczestników
  • godz. 19.00, MDK / recital Hanny Banaszak z zespołem (więcej tutaj >>>)

 

sobota, 25 kwietnia

  • godz. 10.00–14.30, OPK Gaude Mater / przesłuchania uczestników konkursu (jury: Hanna Banaszak, Katarzyna Suska-Zagórska, Olek Klepacz)
  • godz. 18.00, OPK Gaude Mater / koncert laureatów (wstęp wolny)

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz