„Manufaktura Dźwięku” – konkurs dla młodych muzyków

Stara Fabryka Drutu zaprasza na konkurs dla młodych muzyków, który odbędzie się 16 grudnia. Jako goście zagrają: Lilly Hates Roses i KSW 4 Blues.
image Lilly Hates Roses, fot. Z. Pasnik, materiały prasowe organiatora

Zespoły mogą wysyłać zgłoszenia do 13 grudnia, na adres mailowy: manufaktura@fabrykadrutu.org.pl (informacje o zespole, oraz link gdzie można posłuchać minimum trzech utworów, ewentualnie można je załączyć do mejla).

 

Pięć najciekawszych zespołów wystąpi na koncercie finałowym 16 grudnia. Laureat wybrany przez jury, dodatkowo zagra pomiędzy zaproszonymi gośćmi oraz dostanie 400 zł.


Konkurs przewidziany jest dla zespołów z województwa śląskiego.

 

program:
godz. 16.00 |wstęp wolny

Koncerty zakwalifikowanych zespołów
godz. 20.00 |wstęp biletowany
KSW4 Blues
Ogłoszenie kyników, koncert laureata 
Lilly Hates Roses

 

Lilly Hates Roses
Zespół powstał w 2012 roku. Ma za sobą 10 tras koncertowych w 15 krajach (USA, Wielkiej Brytania, Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Irlandia, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Węgry, Czechy, Włochy, Polska). Wystąpił na kilku polskich festiwalach (mi.in. Opener Festival, Spring Break czy Slot Art Festival,), miał okazje dwukrotnie zagrać pełnometrażowy koncert w prestiżowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W 2015 zespól trasę na Wyspach Brytyjskich, podczas której wystąpił na Victorious Festiwal w Portsmouth, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Light. Debiutancki singiel „Youth” miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca 2015 roku ukazała się druga płyta zatytułowana „Mokotów”. W 2016 roku grupa została zaproszona na jeden z największych showcase’ów na świecie, czyli SXSW w Teksasie. W lipcu zespół zagrał w szwajcarskimi Lucern na Blue Balls Festival, a w ubiegłym roku zrealizował projekt koncertowy na 30-lecie kultowej płyty zespołu The Smiths „The Queen Is Dead” z którym zjechał całą Polskę.

 

Ksw 4 Blues

Młody zespół złożony z doświadczonych muzyków, przedstawiciel śląskiej sceny bluesowej, laureat m.in. Festiwalu Las & Woda i Blues 2016, czy Blues na Siewierskim Zamku 2016.
skład:
Rafał Chirowski – wokal, gitara
Tomasz Sroka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro – harmonijka ustna, gitara, flet

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz