Zgłoszenia na 12. Boguszowickie Dni Młodych

image
Zgłoszenia na 12. Boguszowickie Dni Młodych są przyjmowane do połowy września. Jesienią, od 18 do 20 października 2013, w Domu Kultury w Rybniku Boguszowicach odbędzie się już dwunasta edycja tej imprezy.

Boguszowickie Dni Młodych są największym i najpopularniejszym cyklicznym wydarzeniem muzyczno-filmowym w Rybniku Boguszowicach. Wzorem lat ubiegłych łączyć będzie muzykę z prezentacją kina offowego oraz wystawami.

 

W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły grające muzykę od bluesa, poprzez rock, reggae, metal aż do hip-hopu.

 

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Organizatorzy nigdy nie stawiali występującym żadnych ograniczeń − na jednej scenie prezentowały się grupy grające rocka, reggae czy hip-hop. W ciągu tych kilkunastu lat posłuchać można było m.in. zespołów Ice Machine, Underground, Popiół, Uziel, Kometa, Dzioło, Mad Middle Fingers, jak również weteranów polskiej muzyki alternatywnej, takich jak Lech Janerka, Habakuk, Voo Voo, Mitch and Mitch, Hey, Pidżama Porno, Dezerter, Świetliki, Scianka, Jamal czy OSTR. Wiele młodych, lokalnych zespołów, właśnie podczas tej imprezy miało swoje debiuty, dla innych był to pierwszy koncert na profesjonalnej, dużej scenie.

 

Aby zgłosić zespół należy:

  • przesłać płytkę demo z 3−4 utworami
  • do płytki dołączyć krótką notatkę o zespole (kto gra, kiedy zespół powstał, co gra itp.)
  • WAŻNE − dane kontaktowe

 

Na adres:

Dom Kultury w Rybniku Boguszowicach

pl. Pokoju 1, 44-253 Rybnik Boguszowice
z dopiskiem „dla Pior Robert”