Nie nudź się! Spisz legendę i weź udział w konkursie

image
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w Regionalnym Konkursie Legend, Baśni, Podań „Legendy Jury”.

Siedzisz znudzony w domu. Boli Cię głowa od natłoku informacji. Nie wiesz jak wartościowo spędzić ten czas? To świetny moment, żeby spisać wymyśloną, zasłyszaną lub przeczytaną kiedyś legendę, baśń czy podanie z terenu Jury.

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy zadzwoń do babci, dziadka, znajomego, który mógłby Ci pomóc. Na pewno sprawi Wam to wiele radości, a przy okazji przyczynicie się do ocalenia tradycji i historii własnej lub pobliskich miejscowości, ważnych wydarzeń i osób z nimi związanych.
Dodatkowo, jeśli się postarasz, zdobędziesz nagrodę, a Twoje dzieło trafi na łamy ciekawej publikacji. Mamy też dla Ciebie cenną informację – konkurs organizowany jest już po raz szósty i zauważyliśmy, że szacowne Jury najlepiej ocenia prace z użyciem lokalnej gwary.
Bez względu na to ile masz lat, na Twoje legendy do 18 maja czeka Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.


Wszelkie szczegóły w regulaminie oraz u Elżbiety Miszczyńskiej, instruktora do spraw kultury ludowej ROK (adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl).

 

 

 


ROK w Częstochowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.