Bal 2015 oraz obchody 20-lecia GSTS Szok – Gliwice

W Gliwicach turniej tańca towarzyskiego dzieci i młodzieży odbywa się co najmniej raz w roku. Ale charakter tego, który rozegranie zostanie 19 września 2015 w hali „Chorzowska 5”, nie miał jeszcze poprzedników. Pod nazwą „Bal” kryje się Grand Prix Seniordance w tańcu towarzyskim, w którym uczestniczyć będą tancerze nie młodsi niż 25 lat.
image

Od godz. 12.00 do wieczora hala przy ul. Chorzowskiej 5 rozbrzmiewać będzie rytmami tanecznymi. Udział wezmą pary, które swoją przygodę z tańcem rozpoczęły niedawno – przed rokiem lub dwoma latami – oraz ci, którzy zdążyli nauczyć się trochę więcej. Najlepsi hobbyści będą rywalizować w otwartym turnieju Grand Prix Seniordance.


W przerwie zmagań turniejowych organizatorzy – Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe Szok Gliwice – zapraszają na galę jubileuszową o godz. 15.00. Przewidziany jest pokaz tańca mistrzowskiej pary sportowej oraz pokazy grup sekcji dziecięcych. Wyjątkową atrakcją tej części będą konkursy taneczne dla wszystkich widzów. Tu choćby ten jeden raz, będzie można przeżyć przygodę z tańcem, choćby po to, by było co wspominać.


Konkursy taneczne rozegrane zostaną w kategoriach hobby latin, hobby standard oraz lekki krok (2/1, disocfox, r’n’r). Udział w nich będzie mógł wziąć każdy, bo liczyć się będzie dobra zabawa. Niepowtarzalny klimat zapewni profesjonalna oprawa muzyczna i artystyczna.


Potrzeba tego typu imprez zaistniała już kilka lat temu. Taniec towarzyski w wykonaniu par „w pełni dorosłych” istnieje i jest realizowany w całym kraju od bardzo dawna. Zasadniczo traktowany jako hobby, z czasem rozwinął wśród tancerzy chęć szerszego poznania się w gronie o wspólnych zainteresowaniach i temu służyły pierwsze turniej tańca seniorów. Od września 2010 roku rozgrywają się w Polsce imprezy o charakterze turniejów tańca, ale organizowanych wyłącznie dla par „w pełni dorosłych”.


„Bal” 19 września 2015 jest piątą imprezą tego typu w Gliwicach. Gliwicki „Bal” to już swego rodzaju tradycja. Każdego roku organizatorzy obierają inny motyw przewodni imprezy. Był już „Pan Tadeusz”, „Lata dwudzieste”, a tym razem będzie to Tropikalna Wyspa. Specjalnie przygotowana na tę okazję dekoracja i dodatkowe atrakcje nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny charakter. Na turniej zjadą się najlepsze pary z całej Polski oraz krajów ościennych.


„Ludzie po czterdziestce” często zapominają, że istnieją wokół nich różne oferty ich własnego rozwoju. Szczyt sprawności fizycznej już minął, co jednak nie oznacza że umiarkowany wysiłek jest niewykonalny, a wręcz powinien zostać podjęty. Wychodząc z tego założenia stowarzyszenie „Szok Gliwice” proponuje udział w zajęciach: discofox – taniec użytkowy dla duetów na trzech poziomach zaawansowania, latino hobby dance – dla dorosłych solistów i solistek, zumba mam oraz inne.


Więcej informacji na stronie www.szokgliwice.pl, adres: Szok Gliwice, ul. Barlickiego 3.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz