30. Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”

image
Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” dla dzieci i młodzieży to jeden z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/ mówienia scenicznego w województwie śląskim.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży (w trzech grupach wiekowych - uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP i gimnazjów).

Celem organizatora jest zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą, do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy. Konkurs służy też rozwojowi ruchu żywego słowa, przyczynia się do wyłonienia utalentowanych młodych osób. Sprzyja pielęgnowaniu kultury języka polskiego, umożliwia zainteresowanym uczestnikom i ich opiekunom integrację i wymianę doświadczeń.

Spotkania obejmują subregion północny województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański), poszczególne etapy konkursowe (a jest ich wiele) realizowane są przez szkoły oraz gminne, miejskie i powiatowe domy i ośrodki kultury.

Uroczystość finałowa Spotkań będzie zorganizowana 17 maja 2018. Tego wieczoru laureatom zostaną wręczone nagrody, a całość uświetni program słowno-muzyczny w wykonaniu osób nagrodzonych i muzyków.

Terminy eliminacji organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury i odbywających się w siedzibie Ośrodka w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a:

- dla uczestników z Częstochowy w dniu:
27 marca 2018 r. o godz. 10.00 (uczestnicy we wszystkich kategoriach wiekowych).
Na karty zgłoszenia oczekujemy do 23 marca br.,

- dla uczestników z powiatu częstochowskiego w dniach:
11 kwietnia 2018 r., godz. 9.30 - uczestnicy w 2 grupach wiekowych: uczniowie klas I-III SP oraz uczniowie klas IV-VI SP,
12 kwietnia 2018 r, godz. 9.30 - uczestnicy najstarszej grupy wiekowej - uczniowie klas VII-VIII SP oraz uczniowie gimnazjów.
Karty zgłoszenia prosimy dostarczyć do 6 kwietnia br.

Przesłuchania regionalne dla uczestników z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego i zawierciańskiego odbędą się w dniu 24 kwietnia 2018 r., godz. 10.00 – zapraszamy uczestników we wszystkich grupach wiekowych. Na karty zgłoszenia oczekujemy do 19 kwietnia br.

Czytelnie wypełnione karty zgłoszeń prosimy przesyłać na adres  Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a lub mailem na adres teatr@rok.czestochowa.pl z dopiskiem „Wrażliwość na słowa”.

Szczegóły na stronie ROK, tutaj >>>