60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Trwają eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.
image

Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa.


Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w północnej części województwa – ROK w Częstochowie, w środkowej – ROK w Katowicach, w południowej – ROK w Bielsku-Białej. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione ROK-i. Tegoroczny odbędzie się w dniach 15-16 maja w Katowicach.


Do finału wojewódzkiego kwalifikują się zwycięzcy eliminacji rejonowych organizowanych przez ROK-i. Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa (miasta Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój i Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, raciborski, wodzisławski i żywiecki) spotykają się w tym roku na eliminacjach rejonowych w Jastrzębiu-Zdroju (17-18 kwietnia), których organizatorem jest ROK w Bielsku-Białej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.


Kontakt z organizatorami:
ROK w Katowicach – tel. 32-2517563, www.rok.katowice.pl
ROK w Częstochowie – tel. 34-3244651, www.rok.czestochowa.pl
ROK w Bielsku-Białej - tel. 33-8126908, 33-8220593, www.rok.bielsko.pl, e-mail: rok@rok.bielsko.pl

 

W załącznikach: regulamin i afisz 60. OKR oraz karty uczestnika turniejów: recytatorskiego, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz