Twórca „Machinarium” i „Botaniculi” jurorem Ars Independent

image
Znamy pierwszego jurora Ars Independent Festival 2015. W jury konkursu gier wideo zasiądzie Jakub Dvorský, autor „Machinarium” i „Botaniculi”.

Katowicki festiwal filmu, animacji i gier wideo w tym roku zaskoczy nas nowym konkursem – Czarnym Koniem Gier Wideo. Z tej okazji do Katowic zawita Jakub Dvorský, projektant gier wideo i grafik, założyciel studia Amanita Design. Ukończył praską Akademię Sztuk Pięknych dyplomową grą „Samorost”. Wspólnie ze swoim studiem zasłynął jednymi z najciekawszych przygodówek ostatnich lat, m.in. uhonorowanymi licznymi nagrodami, „Machinarium” oraz „Botaniculą”. Pracował również przy scenografii filmu kukiełkowego „Kuki powraca”, w reżyserii czołowego czeskiego animatora, Jana Svěráka.

 

– Twórczość Dvorskiego to dowód na to jak wspaniały świat czeka na odkrycie na styku gier wideo, animacji i muzyki. Chociażby „Botanicula”, przygoda z tych, które zostają w pamięci na długo; nie tylko za sprawą błyskotliwej mechaniki, ale również surrealistycznej, baśniowej oprawy wizualnej oraz cudownych dźwięków, napisanych przez czeski freakfolkowy duet Dva – komentuje Bartek Sołtysik, kurator gier wideo na festiwalu.

 

Nabór do konkursu Czarny Koń Gier Wideo trwa do 30 czerwca. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły dostępne są na stronie internetowej Festiwalu (zobacz tutaj >>>).

 

Ars Independent Festival 2015 odbędzie się 22–27 września. Wydarzenie organizowane jest przez Instytucję Kultury – Katowice Miasto Ogrodów i odbywa się w ramach obchodów 150-lecia Katowic.