1. Przegląd Teatrów Lalek w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana zaprasza od 18 do 21 marca na pierwszy Przegląd Teatrów Lalek w Będzinie.

 

110 rocznica urodzin Jana Dormana oraz 75 rocznica powstania Teatru Dzieci Zagłębia sprawiły, że rok 2022 rysuje się wyjątkowo.

Jest to okazja, aby powołać do życia Pierwszy Przegląd Teatrów Lalek w Będzinie, podczas którego zaprezentują się zaproszone Teatry, a także Wydziały Lalkarskie ze swoimi najnowszymi studenckimi propozycjami (Akademia Sztuk Teatralnych, Filia we Wrocławiu oraz Akademia Teatralna, Filia w Białymstoku).

Marzeniem Teatru Dzieci Zagłębia jest, aby w kolejnych latach (być może już za rok!) Przegląd Teatrów Lalek miał swoją kontynuację w formie Festiwalu Teatralnego, w nowej odsłonie oraz pełniejszej wersji.

Podczas Przeglądu widzowie spotkają się z literaturą klasyczną, ale również propozycjami współczesnej literatury dla dzieci. Młodzi widzowie będą mogli spotkać się z interesującymi inscenizacjami wykorzystującymi różnorodne, często nowatorskie środki teatru lalek, a także z dużym przekrojem tematycznym – relacja ojca z synem, pełna uśmiechu opowieść o wspólnym gotowaniu dość skomplikowanej potrawy Spaghetti , czy też historia niezwykłej miłości sióstr, która potrafi przezwyciężyć nawet najtrudniejsze chwile.

 

 

program:

 

18 marca

 

godz. 9.00, 11.00 „Spaghetti” – Teatr Baj z Warszawy


godz. 17.00 „Pippi Pończoszanka” – Teatr Dormana

 

19 marca

 

godz. 16.00, 18.00 „Księżniczka na ziarnku grochu” – Teatr Lalek Banialuka

 

20 marca

 

godz. 13.00 „Tata” – Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

 

21 marca

 

godz. 10.00 „Virginia Wolf” – Białostocki Teatr Lalek

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz