Etnośląskie+: Tajemnice czeladzkich kapliczek

12 listopada 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi zapraszają na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Saturn w Czeladzi przy ulicy Dehnelów 10.
image

„Tajemnice czeladzkich kapliczek” to publikacja i wystawa fotografii, które przybliżają historię małych obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie gminy Czeladź. To pierwsze tak kompleksowe opracowanie o małej architekturze sakralnej na tym terenie.

 

Mam nadzieję, że moja książka będzie zarówno opisem istniejących obiektów, jak i pewnym poszerzeniem wcześniejszych tekstów, które przyczynią się do poznania lokalnej historii i zachowania jej dla młodszego pokolenia.

Robert Garstka, autor fotografii i opracowania

 

Wernisaż i premiera odbędą się w Muzeum Saturn w Czeladzi 12 listopada o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz na stronach internetowych RIK w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi. Projekt EtnoŚląskie+ realizowany jest przez Regionalny Instytut Kultury ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook