„Dwóch szlachetnych krewnych”

W styczniu widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć wystawienie dramatu Williama Shakspeare’a i Johna Flethera „Dwóch Szlachetnych Krewnych” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego, które miało swoją premierę 18 grudnia.
image fot. materiały organizatora

Kiedy wydaje się, że żadna siła na świecie, ani stryj, który rządzi krajem jako tyran, ani wojna, ani zagrożenie życia w bitwie, ani wreszcie więzienie, nie rozdzieli dwóch szlachetnych krewnych, okazuje się, że rozdziela ich… miłość do tej samej kobiety. Wówczas z przyjaciół zamieniają się w zagorzałych wrogów i choć męstwo i odwaga każdego z nich zasługuje na nagrodę, to miejsce przy ukochanej pozostaje tylko jedno… Który ze szlachetnych krewnych okaże się wybrańcem losu? I czy jeden z nich nie przeoczy przypadkiem miłości pewnej znajdującej się w jego otoczeniu kobiety?

Nieprzetłumaczona i niegrana dotąd w Polsce sztuka Shakespeare, napisana pod koniec życia wespół z Fletcherem, to gorzka w wymowie, ale ujmująca w treści opowieść o ludzkich pragnieniach i przeznaczeniu, prowokująca do pytania, czy wszystko w naszym życiu zależy wyłącznie od nas, czy też nasze starania są jedynie odwzorowaniem dawno już ułożonych przez los kart…?

Radosław Paczocha

 

 

„Dwóch szlachetnych krewnych”

tekst: William Shakspeare i John Flether
tłumaczenie: Anna Wojtyś
dramaturgia: Radosław Paczocha
reżyseria: Gabriel Gietzky
asystent reżysera: Katarzyna Bała
scenografia: Julia Skrzynecka
kostiumy i lalki: Marta Kodeniec
muzyka: Marcin Nenko
ruch sceniczny: Marlena Bełdzikowska i Witold Jurewicz

obsada: Karina Abrahamczyk-Zator, Katarzyna Bała, Sara Lech, Agata Madejska, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Edyta Dziura, Patrycy Hauke, Kamil Katolik, Karol Kojkoł, Adam E. Kwapisz, Jacek Mikołajczyk, Stefan Szulc

 

Spektakl dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


czas trwania: 90 min
spektakl dla widzów dorosłych i starszej młodzieży

 

premiera: 18 grudnia 2016

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz