„Niedźwiedzisio” – premiera w Teatrze Dzieci Zagłębia

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza 25 marca na premierę spektaklu „Niedźwiedzisio” Maliny Prześlugi w reżyserii Jacka Malinowskiego.

 

Głównymi bohaterami spektaklu są Niedźwiedź (prosto z lasu!) i Miś (w sam raz do przytulania!).
Czy jest coś co łączy tych bohaterów? Oczywiście – obaj są zwierzętami, natomiast kwestia przytulania pozostaje dyskusyjna…
Środowiskiem naturalnym Misia jest – oczywiście – pokój dziecięcy, natomiast Niedźwiedzia – oczywiście – las. Reżyser przekonuje, że jednak nie wszystko jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać…

 

Dla mnie jest historia o tym, że nic nie jest przesądzone, zawsze jest możliwość jakiejś zmiany, przemiany na różnych poziomach. Dlatego miś może stać się niedźwiedziem, a niedźwiedź misiem. Podobnie jak w życiu codziennym – mama może przejąć rolę taty, a tata mamy, po to, żebyśmy mogli żyć we wspólnej empatii.
Idąc za tą myślą, czasami warto zamienić się miejscami i poczuć to, co czują zwierzęta, w świat których często ingerujemy, nierzadko z powodu własnego interesu. Warto od czasu do czasu zamienić się rolami, wejść w inną rolę, żeby zobaczyć świat z innej perspektywy, ale również po to, aby wyskoczyć z rutyny, a może nawet komuś pomóc.

Jacek Malinowski

 

 

„Niedźwiedzisio”
Malina Prześluga


reżyser: Jacek Malinowski
scenografia: Michał Wyszkowski
muzyka: Marcin Nagnajewicz
wizualizacje: Katarzyna Zabłocka
asystent reżysera: Wojciech Żak
produkcja: Patrycja Kundro
inspicjent: Edyta Dziura

 

obsada:

Adrianna Bieżan
Edyta Dziura
Patrycy Hauke
Szymon Stęchły
Wojciech Żak

 

 

kategoria wiekowa: od 3 lat

czas trwania 1 h (bez przerwy)

premiera: 25 marca 2023

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz