„Noniek” w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza 27 listopada na premierę spektaklu „Noniek” Marty Guśniowskiej w reżyserii Bernardy Anny Bieleni.

 

Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn. Historia Nońka okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami, ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których poznajemy kolejnych bohaterów sztuki. Spektakl pełen zaskakujących rozwiązań i obecności wielu lalkowych postaci, ułatwi widzom towarzyszenie w przygodzie rozwiązania zagadki znikającego dobrego humoru.

Literatura Marty Guśniowskiej idealnie wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym. Historia głównego bohatera pozwoli dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwi znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia. Zapraszamy na familijny spektakl, który niejednokrotnie przywołacie, kiedy w rodzinnych dyskusjach pojawią się w sformułowania „no nieee..” i „no taaak”.

 

 

„Noniek”

Marta Guśniowska
reżyseria: Bernarda Anna Bielenia
scenografia: Julia Skuratova
wykonanie lalek: Małgorzata Tarasiewicz-Wosik
muzyka: Marcin Nagnajewicza
choreografia: Ewelina Ciszewska
wizualizacje: Sebastian Łukaszuk
reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
produkcja: Patrycja Kundro
inspicjent: Edyta Dziura

 

obsada: Adrianna Bieżan, Agata Małycha-Szczypuła, Karol Gaj, Jacek Mikołajczyk, Edyta Dziura

 

czas trwania: 60 min
od 5 lat

 

premiera: 27 listopada 2021

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz