„Opowieści ze zmyślonego cyrku” w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana zaprasza 18 maja na premierę spektaklu „Opowieści ze zmyślonego cyrku” na podstawie powieści Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”.
image fot. materiały organizatora

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś być odrzuconym przez jakąś grupę i poczuć się z tego powodu bardzo, bardzo nieprzyjemnie. Podobnie dzieje się z bohaterem „Opowieści ze zmyślonego cyrku”, który w niemiły sposób zostaje określony przez swoich przyjaciół jako ktoś „inny”.

 

Pięciu klaunów ze zmyślonego cyrku gra na instrumentach, śpiewa, tańczy, robi sztuczki żonglerskie i akrobatyczne przedstawiając historię o byciu odmieńcem.

 

To nie tylko pełna absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu tożsamości ale także bogate wizualnie widowisko cyrkowo teatralne. W przedstawieniu obok tekstu wypowiadanego przez klaunów wcielających się w postaci z książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”, większą rolę uzyskują teatr ruchu, plastyka, żart i cyrkowe sztuczki. Spektakl staje się dzięki temu uniwersalną sztuką dla każdego niezależnie od wieku i innych drugorzędnych różnic

 

 

„Opowieści ze zmyślonego cyrku”

na podstawie powieści Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”

spektakl realizowany w koprodukcji z Kejos The-At-Er

reżyseria: Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu (Kolektyw Kejos)
scenografia: Barbara Szymczak
muzyka: Paweł Romańczuk / Małe Instrumenty
teksty piosenek: Ewa Timingeriu
przygotowanie akrobatyczne i kuglarskie: Krzysztof Grzela, Martyna Grzela, Grzegorz Lamik (Teatr Gry i Ludzie), Katarzyna Jastrzębska
produkcja: Patrycja Kundro


obsada: Karol Gaj, Milena Jabłońska, Sara Lech, Youri Gregoire, Rafał Pietrzak

 

wiek: od 4 lat

czas trwania: 1 godzina 20 minut (z przerwą)

premiera: 18 maja 2019

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook