Premiera „Kopciuszka” w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Na początek tegorocznego sezonu świątecznego Teatr Dormana przygotowuje nowe przedstawienie dla dzieci. Od 1 grudnia na będzińskiej scenie gościć będzie „Kopciuszek” – jedna z najsłynniejszych baśni świata, cudowna opowieść o marzeniach, sile miłości i dobru, które zawsze powraca.
image

W inscenizacji Jerzego Machowskiego historia Kopciuszka rozgrywa się w baśniowym, przykrytym śniegiem Londynie. Bohaterka przemierza miasto czerwonych budek telefonicznych, piętrowych autobusów i gwardzistów w futrzanych czapach po to, by dotrzeć do Zamku Buckingham i spotkać się z Księciem i całą jego królewską rodziną. Zimowe umiejscowienie akcji przedstawienia i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru sprawia, że przestawienie fantastycznie wpisuje się w magiczny czas Świąt.

 

Przed oczami widzów pojawi się kilkadziesiąt ręcznie wykonanych kukiełek zaludniających baśniowe królestwo, tańczących na balu u księcia i wspierających główną bohaterkę. Familijny spektakl lalkowy przeniesie dziecko w krainę wyobraźni, w której dynia przemienia się w karocę, w której istnieją wróżki, i w której spełniają się najskrytsze sny.

 

 

„Kopciuszek”

reżyseria; Jerzy Machowski
scenografia, kostiumy: Ludmila Bubanova
muzyka: Ignacy Zalewski
lalki: Olga Ryl-Krystianowska
produkcja: Patrycja Kundro
obsada; Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Sara Lech, Agata Madejska, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Stefan Szulc, Wojciech Żak

 

wiek: od 4 lat

czas trwania: 1 godzina 10 minut (w tym przerwa)

 

 

premiera: 1 grudnia 2018

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz