Premiera „Tymoteusza i Psiuńcia” w Teatrze Dzieci Zagłębia

10 maja w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się premiera „Tymoteusza i Psiuńcia”, nowego spektaklu dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.
image zdjęcie z prób do spektaklu, fot. http://www.teatr.bedzin.pl/strona-glowna.html

Spektakl opowiada o przygodach małego i rezolutnego Misia Tymoteusza Rymcimci, który zostaje wyprawiony po zakupy. W trakcie wykonywania tego zadania przytrafi mu się wiele przygód, ale najważniejszą z nich będzie nawiązanie przyjaźni z psem. Czy Miś Tymoteusz może zaprzyjaźnić się Psiuńciem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym najnowszym spektaklu.

 

Jedna z najpopularniejszych polskich sztuka dla dzieci autorstwa Jana Wilkowskiego zaprezentowana zostanie w interesującym wymiarze scenograficznym - tłem przygód Misia Tymoteusza będą klocki o kształtach figur geometrycznych. Przestrzeń ta nie będzie jednak statyczna - jej przeobrażeń dokonywać będą same dzieci, które dzięki zabawie zapoznają się z nazwami i właściwościami figur. W perypetie bohaterów wplecione zostaną także inne działania edukacyjne.

 

Po każdym spektaklu odbywać się będzie krótkie spotkanie z wolontariuszem, który opowie dzieciom o podstawowych zasadach postępowania z psami.

 

reżyseria: Adam E. Kwapisz
scenografia: Lucyna Szymańska, Daniel Szymański
muzyka: Michał Kowalczyk
występują: Joanna Rząp, Adam E. Kwapisz, Jacek Mikołajczyk

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz