5. Beskidzkie Dyktando

image
5. Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii odbędzie się 15 maja 2018 roku o godz. 9.00 w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Zgłoszenia do 5. Beskidzkiego Dyktanda będzie można nadsyłać do 7 maja 2018 roku drogą elektroniczną. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia do dyktanda jest dostępny na stronie www.festiwal.ath.bielsko.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: www.um.bielsko.pl (w zakładce Kultura). O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

W tym roku organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców wiele cennych nagród, a będą to m.in. laptop, tablet, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych, cennych nagród rzeczowych. Główny zwycięzca otrzyma pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

 

Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii skierowany jest do wszystkich osób powyżej 13 roku życia - uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, pracowników instytucji publicznych, osób prywatnych. Dyktando będzie organizowane w następujących kategoriach:
open – wszyscy uczestnicy
junior – (uczniowie szkół średnich)
młodziki – (uczniowie klas 7 oraz klas II, III gimnazjów).

W konkursie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej oraz nauczyciele poloniści, pracownicy naukowi z tego zakresu.