67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe w Bielsku-Białej

Ruszają eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa śląskiego (miasta Bielsko-Biała, Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, wodzisławski i żywiecki) spotkają się na eliminacjach rejonowych w Bielsku-Białej 21 kwietnia 2022 roku na Małej Scenie Teatru Polskiego.
image

Szczegółowe informacje, regulamin i karty zgłoszenia dostępne są na stronie organizatora.

 

Sejm R.P. ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, apelując o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. Podejmujemy ten apel jako inspirację programową dla uczestników 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wierzymy, że niezwykły dorobek literatury tej epoki stanie się wyzwaniem do śmiałych poszukiwań i artystycznych dokonań w dziedzinie sztuki słowa.

 

Eliminacje konkursu są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w Częstochowie (w północnej części województwa) i w Bielsku-Białej (południe województwa) oraz w środkowej części – Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione instytucje. Tegoroczny odbędzie się 14 maja Częstochowie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz