8. FotoArtFestival: „Fotografia” Michaela Hanke w Galerii Sztuki ROK w Bielsku-Białej

Od 11 do 27 października w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej prezentowana będzie jedna z wystaw głównych 8. FotoArtFestiwalu – „Fotografia” Michaela Hanke.
image © Michael Hanke (Czechy), Tańczący seniorzy

Wystawa prezentuje wybór zdjęć z najlepszych projektów autora, w tym z obu serii nagrodzonych na World Press Photo: „Youth Chess Tournment” (2017, druga nagroda w kategorii Sport Stories) i „Never Saw Him Cry” (2019 - druga nagroda w kategorii Sport Stories). I chociaż pochodzą z różnych serii, wszystkie te zdjęcia mają cechę wspólną – skupiają się na ludziach i ich emocjach.

 

Michael Hanke

Urodzony w Kladnie. Karierę fotografa rozpoczął dopiero w wieku 40 lat. Już po roku zaczął zdobywać prestiżowe nagrody za swoje prace, zarówno w kraju (Czech Press Photo), jak i za granicą(World Press Photo, Sony Sony World Photography Awards, International Photographer of the Year). Jest dwukrotnym laureatem World Press Photo – za serie zdjęć „Youth Chess Tournment” w 2017, „Never Saw Him Cry” w 2019. Od początku zajmuje się humanistyczną czarno-białą fotografią dokumentalną i realizuje długoterminowe projekty.

 

spotkanie z autorem:
12 października 2019 (sobota), godz. 13.40
Aula WSA, ul. Modrzewskiego 12

 

© Michael Hanke, Mistrzostwa Szachów Juniorów

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz