8. FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo

Od 11 do 27 października 2019 w Bielsku-Białej odbędzie się FotoArtFestival – jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych fotografii, prezentujące prace uznanych artystów z całego świata.
image © Katrina Kepule (Łotwa), Siedź cicho

FotoArtFestival to wyjątkowe przedsięwzięcie, gromadzi w jednym miejscu i czasie różnorodne pod względem formy i treści prace autorstwa najwybitniejszych światowych twórców fotografii. Wszystkie główne wystawy FotoArtFestivalu, w tym roku jest ich aż 20, nie były wcześniej prezentowane w Polsce.

 

Na wystawach zobaczymy: reportaż, dokument, portret, pejzaż, eksperyment. Fotografię dawną i współczesną, barwną i czarno-białą; tradycyjne odbitki analogowe i doświadczenia cyfrowe.

 

Większość autorów prezentowanych prac przyjeżdża do Bielska-Białej i w pierwszy, najważniejszy weekend festiwalu, osobiście bierze udział w tzw. Maratonie Autorskim. To okazja do bezpośredniego kontaktu z publicznością i spotkania z innymi artystami.

 

Ekspozycje to tylko część bielskiej imprezy. Towarzyszą jej także liczne warsztaty, aukcje charytatywne, pokazy filmowe, prezentacje sprzętu i fachowej literatury. Jest tu także miejsce dla amatorów, którzy mogą zaprezentować się na szerokim i prestiżowym forum oraz specjalna, fotograficzna strefa dla dzieci.

 

Więcej informacji i szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz