9. FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo

Od 8 do 24 października potrwa w Bielsku-Białej FotoArtFestival. Jest to okazja by w jednym czasie zobaczyć kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji. Festiwalowi nie ma tematu wiodącego, obecne są zarówno dokument, pejzaż, portret, reportaż, jak i eksperyment. Wszystkie wystawy pokazywane są w Polsce po raz pierwszy.
image

 FotoArtFestival ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii. Zobaczymy zarówno fotografię tradycyjną, jak i nowoczesne media cyfrowe. 20 indywidualnych wystaw głównych artystów fotografików z 20 krajów świata, a także wiele wystaw towarzyszących zajmie największe sale wystawowe w miejskich galeriach sztuki i sale ekspozycyjne w instytucjach i placówkach kultury. w centrum miasta. Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.

 

Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Historycznym – Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury.

 

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9, 10 października), czyli podczas słynnego już Maratonu Autorskiego. To wtedy będziemy mieli możliwość osobistego spotkania z gwiazdami fotografii światowej, a towarzyszyć im będą pokazy filmowe, wykłady, ciekawe prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe.

 

Podczas ceremonii otwarcia festiwalu w Teatrze Polskim (8 października, godz. 19.00) zaprezentowane będą prace i osoby wszystkich artystów przez prowadzącą ceremonię Inez Baturo, dyrektor FotoArtFestivalu.

 

Pierwsza edycja FotoArtFestivalu odbyła się w 2005 roku. Indywidualny charakter nadali temu wydarzeniu cenieni w środowisku artyści fotograficy - Inez i Andrzej Baturowie – kuratorzy, prowadzący w Bielsku-Białej Galerię Fotografii B&B i założyciele Fundacji Centrum Fotografii. Od siódmej edycji w 2017 roku FotoArtFestival nosi imię Andrzeja Batury.

 

Więcej informacji i szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

 

 

 

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz