Adam Rzepecki – XOTED / KYWDO

Od 10 stycznia w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej oglądać będzie można prace z lat 2015-2017 Adama Rzepeckiego, współzałożyciela i członka grupy Łódź Kaliska.
image Adam Rzepecki, Natura morte, 2015, rysunek, kolaż, fot. materiały organizatora

Malarstwo, obiekty, wideo, fotografia. Prace z lat 2015-2017 artysty, który znany jest jako współzałożyciel i członek grupy Łódź Kaliska. Największy prześmiewca w legendarnej grupie, od kilku lat tworzy indywidualnie prace zainspirowane osobistymi przeżyciami, które dotyczą granic: między światłem a cieniem, życiem i śmiercią, wolnością a zamknięciem.

Agata Smalcerz, kurator wystawy

 

Adam Rzepecki (ur. w 1950 r. w Krakowie) – artysta performer, twórca rzeźb i instalacji, fotograf, autor filmów. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W pierwszej połowie lat 80. współtworzył Kulturę Zrzuty, ogólnopolski alternatywny ruch młodej sztuki wyznaczającej „trzecią drogę" w ówczesnej dwubiegunowej polityczno-społecznej sytuacji.

 

10 stycznia 2018 (środa):


16.30 – „Obiektywność środków wizualnego bombardowania" – wykład Marka Grygla o twórczości Adama Rzepeckiego

 

18.00 – wernisaż
w trakcie wernisażu koncert pt. „Czerwie. O życiu, miłości i śmierci" inspirowany poematem Joanny Oparek, z muzyką Joachima Mencla na lirze korbowej

 

 

 

Marek Grygiel – absolwent historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kurator Małej Galerii w Warszawie (1979-2005), kurator programu fotografii CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (1990-2015). W latach 1995-2017 fotoedytor „Gazety Wyborczej". Od 1992 roku wydawca i redaktor magazynu o fotografii „Fototapeta" (od 1997 roku w wersji internetowej).

 

Joanna Oparek – poetka, pisarka, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opublikowała tomy poetyckie, powieści oraz sztukę teatralną. Współpracuje z nową niezależną sceną teatralną w krakowskiej galerii Otwarta Pracownia.

 

Joachim Mencel – muzyk jazzowy, pianista, kompozytor. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi klasę fortepianu jazzowego w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Krakowskiej Akademii Muzycznej.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz