Amelka zaprasza do Banialuki

W najbliższy weekend po długiej przerwie drzwi Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w końcu otworzą się dla publiczności. Będzie to okazja, żeby zobaczyć najnowsze przedstawienie „Amelka, Bóbr i Król na dachu” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej, którego premiera wewnętrzna (z powodów obostrzeń związanych z epidemią) odbyła się 11 grudnia 2020 roku.

 

Życie Amelki nie jest różowe. Pewnego poranka jej okrutna przybrana matka Fryga wysyła ją do Szepczącego Lasu po garnek czarnego miodu. Amelka musi zdążyć przed zachodem słońca, bo w nocy lasem rządzi budząca strach sowa. Dziewczynka ma mało czasu, jednak po drodze zatrzymuje się, by pomóc wszystkim, których spotyka. Wędrówka okazuje się także podróżą w głąb siebie, pozwalającą odkryć Amelce swoją prawdziwą tożsamość i zrozumieć otaczający ją świat.

 

Hipnotyzująca scenografia przenosi widza w sam środek Szepczącego Lasu. Feeria barw i faktur stwarza spektakl na równi z aktorskimi kreacjami. Magnetyczna muzyka i piosenki wpadają w ucho i aż chce się je nucić – jeszcze długo po zapadnięciu kurtyny.

 

„Amelka, Bóbr i Król na dachu”
Tankred Dorst i Ursula Ehler

przekład: Jacek Stanisław Buras

reżyseria: Lucyna Sypniewska

scenografia: Anna Chadaj

muzyka: Krzysztof Maciejowski

ruch sceniczny: Katarzyna Zielonka

 

obsada:

Małgorzata Bulska
Katarzyna Pohl
Barbara Rau
Dagmara Włoszek-Rabska
Adam Milewski
Radosław Sadowski
Tomasz Sylwestrzak
Piotr Tomaszewski

 

premiera: 11.12.2020

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz