„Audycja miłosna”. Odcinek 1 – „Kalina”

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza 13 lipca na premierę pierwszego odcinka „Audycji miłosnej” pt. „Kalina” z udziałem aktorów Teatru Polskiego. Bezpłatna premierowa emisja odbędzie się na platformie VOD teatru.
image zdjęcie ze spektaklu „Wyspa Kalina”, fot. Dorota Koperska, materiały organizatora

Słuchowisko stylizowane jest na dawne audycje radiowe i prowadzone w lekki, humorystyczny sposób. Jego akcja dzieje się w czasach PRLu, kiedy to otwarty związek pisarza i aktorki staje się głośnym skandalem. Historia słynącej z eksponowania swej cielesności i łamania wszelkich norm społecznych Kaliny będzie znana tym słuchaczom, którzy obejrzeli wcześniej spektakl Teatru Polskiego pt. „Wyspa Kalina”. Dodatkowo w słuchowisku pojawią się znane piosenki aktorki w nowych aranżacjach oraz czytane przez Dygata fragmenty jego opowiadania „W cieniu Brooklynu”. Usłyszą Państwo, że miłość pary atakowana jest przez władzę i publikę ze względu na rozpad poprzedniego związku pisarza, który postanowił zostawić córkę i małżonkę dla polskiej Marilyn Monroe, niejednokrotnie oskarżanej o podsycanie wizerunku seksbomby i rozwiązłość.

 

W pierwszym odcinku audycji będzie można usłyszeć aktorów Teatru Polskiego: Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorza Sikorę, Kazimierza Czaplę, Adama Myrczka, Marię Suprun, Michała Czadernę i Mateusza Wojtasińskiego.

 

„Audycji miłosnej” towarzyszyć będzie „Polska Kronika Radiowa... z przymrużeniem oka" stworzona przez seniorów, którzy wspominają czasy PRLu i sławne postaci z tamtych lat, a będzie ona dostępna na platformie vod.teatr.bielsko.pl.

 

Audycja będzie dostępna bezpłatnie od 13 lipca 2020 do 30 kwietnia 2021 na vod.teatr.bielsko.pl.
Konieczna jest wcześniejsza (bezpłatna) rejestracja na platformie.

 

„Audycja miłosna. Kalina”
Zuzanna Bojda
reżyseria – Agata Puszcz
muzyka – Piotr Matusik
produkcja dźwiękowa – Krzysztof Maciejowski
premiera – 13 lipca 2020 na vod.teatr.bielsko.pl

 

 

„Audycja miłosna"

W ramach projektu powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego „Audycja miłosna" z udziałem aktorów oraz cztery nagrania „Polskiej Kroniki Radiowej… z przymrużeniem oka" z udziałem seniorów.
Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRLu i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów. Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury (kompozycji Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski, czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz). „Audycja miłosna” będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania online.

 

W bohaterów audycji wcielą się aktorzy Teatru Polskiego, reżyseruje Agata Puszcz, autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, opracowaniem muzycznym i kompozycją zajmą się Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz