Banialuka wraca do gry

Po wymuszonej przerwie Teatr Lalek Banialuka zaprasza ponownie na widownię. 14 czerwca pokazany zostanie spektakl „Robinson”, wyjątkowo w cenie 10 zł za bilet.
image „Sen nocy letniej”, fot. D. Dudziak, materiały teatru

Po wielu tygodniach życia w czterech ścianach i wirtualnych podróżach, czas najwyższy na wyprawę w świat magii i wyobraźni… w realu. Podczas izolacji związanej z epidemią spędziliśmy mnóstwo godzin przed ekranami komputerów, tabletów, smartfonów, komunikując się przy pomocy messengerów, skype’ów oraz uczestnicząc w wydarzeniach online. Z pewnością „życie w sieci” nas zmęczyło. Jak z niego wyjść? Przede wszystkim szybko!
Będzie ku temu okazja już w najbliższą niedzielę 14 czerwca o godzinie 11.00, kiedy to Teatr Lalek Banialuka ponownie otworzy drzwi do swojego niezwykłego świata i zaprezentuje stęsknionej widowni spektakl zaskakujący, który z jednej strony odzwierciedla stan samotności, a z drugiej wskazuje drogę powrotu do życia pełnego przygód, przyjaciół i ciekawych spotkań. Pomimo że „wylądujemy”
na bezludnej wyspie, spędzimy ten czas razem (w odpowiedniej odległości i w maseczkach, zarówno na scenie jak i na widowni, z najstaranniej dobranymi środkami bezpieczeństwa).
Zdajemy sobie sprawę, że epidemia wstrząsnęła gospodarką i naszymi budżetami, a wydatek na kulturę w obecnym czasie nie jest na szczycie listy potrzeb. Dlatego wychodząc naprzeciw ekonomicznym trudnościom proponujemy nasz spektakl „Robinson” wyjątkowo w cenie 10,00 zł za bilet. W ten sposób chcielibyśmy się przyczynić do Państwa decyzji o obejrzeniu bajki w naszym teatrze, a nie w telewizji czy Internecie.
Wizyta w teatrze ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i choć przeżywana jest indywidualnie, to jednak w duszy każdego z nas jest zarazem doświadczeniem pewnej zbiorowości, wzmaga poczucie przynależności do grupy, do społeczności i przełamuje poczucie samotności czy izolacji.
Nasz pierwszy spektakl, który zagramy po czasie izolacji wpisuje się również w zbliżające święto miasta – „Dni Bielska-Białej”, które w tym roku będą obchodzone zarówno online, jak w rzeczywistej przestrzeni obu bielskich teatrów.
Do zobaczenia w miejscu magicznym – w Teatrze Lalek Banialuka.

 

Bilety można kupić pod tym linkiem.

 

„Robinson”, fot. Agnieszka Morcinek-Kliś

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz